TOPlist

Třída Žabičky

Zaba

učitelky:
Mgr. Martina Jiráková
Jarmila Malinová

tel. do třídy: 733 412 586
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Provoz Zabicky

Zažili jsme koncert vážné hudby. Přišla nám zahrát myška. Poslechli jsme si různé skladby z pohádek, hádali jsme zvuky zvířat a dopravních prostředků.


19.6. se konala v mš zahradní slavnost. Proběhlo malování na obličej, bublifuk. Tvořili jsme z balonků zvířátka  a nechyběl ani mléčný bar. V půlce nás stihl mohutný déšť, ale to nám nevadilo. Suprově jsme si to užili!

12.6. proběhlo rozloučení s předškoláky s Inkou Rybářovou. Zatancovali jsme si a zazpívali.

6.6. u nás proběhlo SÁZENÍČKO!

Dětský den jsme oslavili kinem v Říčanech. Jeli jsme vlakem. Pohádka Jak vycvičit draka 3 se nám moc líbila.

Pečeme kmínové tyčinky na kramaření. Krájíme, kmínujeme a těšíme se z hotového výrobku. A také se těšíme na sobotní kramaření!

V Žabkách proběhla besídka věnovaná maminkám. Společně jsme jim zazpívali, řekli básničky, zahráli jsme si divadlo a zatancovali jsme.

30.4. jsme si užili čarodějnice! Nejdříve jsme si je vyrobili, následně jsme tančili, zkoušeli jsme obrhada, soutěžili jsme s vajíčkem na lžíci, měli jsme překážkovou dráhu s kelímkem s vodou. Hráli jsme židličkovou soutěž, kde zvítězil Čenda. Míchali jsme čarodějné lektvary, zkoušeli jsme hokusy pokusy. Vyslechli jsme si čarodějný příběh o Obru Hugovi a učili jsme se čarodějnické hlášky. Tak zas příští rok!

Užili jsme si velikonočně-čarodějný výlet! Našli jsme poklad v jeskyni, vyrobili jsme si čarodějnici a jedna velká čarodka nás provedla velikonočními zvyky a tradicemi. Čechova stodola stála za návštěvu!

Žabičky tvoří z přírodnin, zkrášlujeme si zahradu, procvičujeme jemnou motoriku a rouvíjíme fantazii.

Užíváme si projektový týden „Den Země“. Tento rok objevujeme téma VZDUCH. Vyrábíme větrníky, zkoušíme jak létají vlaštovky, objevujeme malbu brčkem.

Těšíme se na Velikonoce! Barvíme vajíčka, zpíváme koledy a vyprávíme si velikonoční příběh.

Stavíme domečky pro ploštice a berušky. U staveb děti trénují představivost, jemnou motoriku a hlavně prožijí radost z vytvořeného díla.

Pracujeme s keramickou hlínou. Hněteme, válíme, vykrajujeme, zdobíme!

Přijelo divadlo Kejklíř s pohádkou Medvídek Flóra. Viděli jsme méďu z knihy.

Dnes 7.3. jsme navštívili knihovnu v Mnichovicích. Moc děkujeme paní Veverkové za provázení knihovnou. Poslechli jsme si pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort. Prohlédli jsme si knihy a dostali jsme i dáreček. V knihovně bylo krásně útulno.

Ve středu 6.3. jsme volně tvořili z různých materiálů dle naší fantazie. Bylo to fajn! Někdo tvořil jarní motiv, někdo cokoli. Měli jsme k dispozici voskovky, pastelky, vodovky, lepidla, dýhu, barevný papír, čtvrtky, knoflíky, látky,…..

Chystáme se na jaro a sázíme semínka. Každý den se budeme o ně starat a budeme pozorovat jejich růst a klíčení.

Přijelo za námi gymnázium z Říčan. Zahráli jsme si hry, hádali jsme hádanky a shlédli jsme krásné divadlo O Mařence a Jeníčkovi – v moderním pojetí J

Navštívilo nás divadlo Romaneto s pohádkou O dvanácti měsíčkách.

V Únoru jsme si užili Maškarní a ulovili jsme i nějakou tu rybku.

Bobování a stavba iglů

Zpívání v MŠ

Kouzelník v MŠ

13.12. proběhla ve třídě Žabiček vánoční besídka. Měli jsme i stromeček a zvířátka, ochutnali jsme cukroví a zazpívali jsme si koledy.

Vánoce jsou v Žabkách v plném proudu. Pečeme, válíme, cukrujeme. Pudinkové rohlíčky se nám moc povedly!

5.12. nás navštívili čerti, ale také Mikuláš a andělé. Zazpívali jsme písničky, přednesli jsme básničky a dostali jsme balíčky.

19.11. jsme navštívili Takonín a jeho Čertovskou pohádku, aneb jak Tomáš zápasil s peklem. Vyzkoušeli jsme si draní peří, řezání pilou. Prošli jsme si výstavu čertů, dozvěděli jsme se o starodávných zvycích vánočních. No prostě bylo to prima!

Přijelo divadlo Kůzle s pohádkou Cukrové tintilimintili.

Žabičkám se občas naskytne nádherný pohled na srnečka, kterého vidíme z okna. Moc si to užíváme!

Učíme se chránit přírodu. Zkoumáme, jaké předměty se rozloží a jaké ne. Čím si nechceme zaneřádit naši planetu Zemi? Na jaře to odkryjeme a zjistíme.


6.11. jsme si užili Zamykání zahrady – den pro přírodu. Žabičky pylně hrabaly listí jako mravenečkové. Používali jsme hrabičky, kolečka – ta nás moc bavila! Velký dík patří také rodičům a našim sourozencům, kteří se naší akce zúčastnili! Moc děkujeme za pomoc!

Tento týden jsme si užili Helloweenský týdenní projekt. A došlo i na masky! Tancovali jsme, soutěžili jsme, dlabali jsme se dýni a čekali, zda z dýně vyskočí darebák Jack. A v metodickém listu jsme rozlišovali vždy dvě stejné dýně.

Přijelo divadlo Krab!

Vytváříme společnou práci – hlavní město Prahu. Podporujeme fantazii, tvořivost a spolupráci, která se nám bude hodit do našeho dalšího života!

Pokračujeme v práci s keramickou hlínou.

17.10. proběhla v mš Jablíčková slavnost! Měli jsme se krásně. Soutěžili jsme o nejdelší slupku, moštovali jsme a vytvářeli jabloň pomocí jablíček. Měli jsme pro rodiče vystoupení – písničky, básničky a hráli jsme i na nástroje J.

Nacvičujeme na jablíčkovou slavnost

Hrajeme hru Housenka, která slouží k posílení psychické odolnosti dětí. Děti si musí samy říci, zda je jim masáž na ramenou příjemná či nikoli.

Tvoříme z keramické hlíny kočky a těší nás to!

3.10. jsme si užili výlet do Říčan s programem Za zvířátky na statek. Poslechli jsme si příběh o slepičce, která se dostala z velkochovu na dvorek a je nyní moc šťastná. Pohladili jsme si králíčky a poslechli si příběhy ze říše zvířátek.

26.9 jsme si užili sportovní den na Podhorkách. Soutěžili jsme v běhu, ve skoku a v chůzi po zpátku. Pořádně jsme si to užili!

Navštívilo nás divadlo a přivezlo s sebou i sluníčko!

Stavíme domečky z přírodnin

Učíme se krájet příborem. A že nám to jde!

 Byli jsme vyzkoušet nové hřiště! A líbilo se J