TOPlist

Třída Koťata

Kocka pruhovanaučitelky:
Mgr. Martina Jiráková
Karolína Jacková

tel: do třídy:  733 420 587
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


21.6.2018 jsme si užili zahradní slavnost. Každá třída měla své vystoupení. Malovalo se na obličej, tvořili jsme kouzelné bubliny a zvířátka z balonků. A nechybělo bohaté občerstvení!

Poslední lekce plavání


Přednáška ZŠ

Navštívily nás děti ze ZŠ a připravily si pro děti program na téma ,,Stromy a keře v naší zahradě“. Děti si našly nové kamarády a už se těší do školy. J

Pasování předškoláků

Ve školce proběhlo pasování předškoláků, přijela Inka Rybářová a spolu se svým kolegou měli pro děti nachystaný program. Po zábavě přišlo to nejdůležitější, pasovat přeškoláky na školáky. Dětem se celá akce moc líbila, až některé dohnala k slzám.

MDD
Dneska jsme si užili Den dětí. Zahráli jsme si spoustu her a soutěží, měli jsme zmrzlinu a hledali jsme i poklad. :-)

Navštívili jsme kino na Fialce k MDD. Koukali jsme na pohádku Králíček Petr a všichni jsme byli nadšení! :-)


Plavání
Děti plavání moc baví. Někteří už plavou, potápějí se a skáčou do vody. Všichni se těšíme na další lekci! :-)

23.5. jsme navštívili ekocentrum Čapí hnízdo. Viděli jsme lišku Elišku, surikaty na stráži, Vydrýska, koně, Nosála červeného a  spoustu jiných zvířátek. Na      konci jsme si zařádili na lanovém parku.  Sláva vlasti, výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!!!


Naše velká nazdobená teepee

Stavíme Teepeečka pro šnečky apod.

Na zahradě zdobíme Teepee. Těšíme se na zahradu v přírodním stylu.

14.5. proběhla naše besídka a všichni jsme si ji moc užili!

Od 14.5. si užíváme plavání! - První lekce plavání Koťat a Sluníček

3. 5. proběhl v mš jarní úklid zahrady. Koťata stavěla z vrbových proutků tunel. Ve stavbách z proutí jsme pokračovali i v pátek a stavěli jsme naši bránu. 


3. 5. 2018 jsme odemkli zahradu. A zpívali jsme Travičku zelenou….


Navštívilo nás hudební divadélko. A přiletěl i motýl Jarouš!

Ve čtvrtek jsme si užili čarodějnický rej! Měli jsme úžasné masky. Soutěžili jsme, sportovali jsme, kouzlili jsme. Vyrobili jsme si kouzelnický lektvar a pochutnali jsme si na  buřtících. Mňam!


Pokračujeme v projektu Den Země. Na zahradě nás navštívili paní lektorky a měli jsme tam 5 stanovišť. Tvořili jsme mandalu z přírodnin, učili jsme se o Zemi, hádali jsme přírodniny, malovali jsme na ulity a moc jsme si to užili!

Společná práce nás učí kooperaci! A podporujeme také tvořivost a fantazii. Moc nás to baví!
20180416 152352
Den Země
Tento týden jsme si užili týden Země. Každý den jsme probrali nějaký živel – Země, Voda, Vzduch, Oheň. Dozvěděli jsme se spoustu informací – od vlastností, důležitosti,..., až po katastrofy - a vyzkoušeli jsme si mnoho pokusů. Experimentovali jsme s vodou, zkoušeli jsme co plave a co se potopí, dělali jsme bublinky, zkoušeli jsme rozehřívat voskovky horkým vzduchem, dýchali jsme pouze přes brčko, vyrobili jsme si sopku, ze která tekla láva, a další.
Tento týden jsme si užili a moc nás bavil. :-)

Dne 5.4.2018 jsme čistili studánku. Objevovali jsme pramen a mile nás překvapilo, že jsme nenašli žádné odpadky. Máme radost z dobře vykonané práce.


Příští stanice MŠ Mnichovice!
Složili jsme společně písničku, vyrobili jsme si mašinku a na zahradě jsme se celá školka projeli právě vyrobenou mašinkou pro naši novou zahradu v přírodním stylu.

Navštívili jsme v Hrusicích památník Josefa Lady. Viděli jsme jeho obrázky a prohlédli si jeho vilu.


Barvení keramiky

Velikonoční tvoření nás bavilo, povídali jsme si o Velikonocích, vyrobili jsme si zajíčka, kuřátko, a nabarvili jsme si vyfoukaná vajíčka. J

Žluté úterý v MŠ

Dnes jsme všichni přišli ve žluté barvě. Žluté úterý symbolizuje zlato, světlo a slunce. Dětem se tento den moc líbil. J

Divadelní představení 100 opic „Skřítek, který to nevzdal“


22.3.2018 jsme navštívili knihovnu ve Velkých Popovicích. Provedla nás tam úžasná paní knihovnice. A my se moc těšíme na čtení knih.

Navštívilo nás divadlo s pohádkou Hrnečku, vař!

Tvoříme z keramiky a baví nás to!

20.3.2018 jssme navštívili malou školu a přivítala nás příjemná atmosféra a my už se mooc těšíme do školy.

Tvořivá hra s Kájou a Verčou rozvíjí naši tvořivost a přitahuje nás blíž k přírodě.

V pátek 9.3. nám děti ze základní školy představily projekt: Mobily pro gorily. Kdo chce pomoci gorilám, může vhodit starý nebo rozbitý mobil nebo tablet do krabice v mš u vchodu.

Návštěva ZŠ
Dnes jsme šli na návštěvu do ZŠ do první třídy. Paní učitelka ze školy si pro nás připravila různé úkoly, které jsme spolu se školáky plnili. Všem se ve škole moc líbilo a už se těšíme, až z nás budou také velcí školáci.
:-)


Seznamujeme se s interaktivní tabulí. Objevujeme spousty možností a her a máme radost z každého splněného úkolu.


Tvoříme mašinku na projekt: Příští stanice MŠ Mnichovice. Učíme se spolupráci a kooperaci a moc nás to baví!


Masopust v MŠ

Ve středu jsme si ve školce užili MASOPUST. Všichni jsme přišli v masce, udělali jsme si diskotéku a zahráli jsme si spoustu soutěží. :-)

Přijela za námi Elsa a Anna! Viděli jsme pokusy s ledem, sněhem, vyrobili jsme si vlastní zmrzlinu a kouzlili jsme!


Tvoříme z modelíny

Přijel Cirkus Adonis!

16. 1. jsme navštívili Muzeum Říčany, kde nás provedl Pepíček Příběhem peněz. Čistili jsme mince, poznávali jsme rozdíly mezi bankovkami poslepu, frotážovali jsme mince, hledali jsme kód k trezoru, vyslechli jsme si pohádku o lakomství a chytrosti. A hledali jsme jeskyni s pokladem! Také jsme se zamýšleli nad hodnotou peněz.

Dnes k nám zavítal JEŽÍŠEK. Pod stromečkem jsme našli spoustu dárečků, ze kterých děti mají velikou radost. Našli jsme tam lego, puzzle, hry, a mnoho didaktických pomůcek. :-)

Takto proběhla naše besídka: zatančili jsme taneček, zahráli jsme scénku, zazpívali jsme si koledy, doprovázeli jsme se na hudební nástroje a přednesli jsme zimní básničky. Nazdobili jsme si také perníčky

Dne 11.12. jsme dostali od Ježíška v mš předčasný dárek - Vánoce na zámku. Slyšeli jsme historku o porybném, dozvěděli jsme se, jaké suroviny jsou potřeba pro vánočku a dostali jsme i ochutnat. Z některých z nás se stali kuchtíci a pomáhali jsme Františce válet a vykrajovat cukroví. Dostali jsme se také do komnaty s kněžnou a knížetem a zazpívali jsme si koledy. S Andělkou jsme si ozdobili vánoční zvoneček. Svůj výlet jsme ukončili v kapli, kde jsme slyšeli vyprávění o Ježíškovi. Skvěle jsme si užili vánoční atmosféru.

Z prvního sněhu děti měly velkou radost a tak postavily krásného sněhuláka! :-)

Dnes nás do MŠ přišel navštívit Mikuláš, čert a anděl. Čertů bylo opravdu hodně a my jsme se báli, protože jsme věděli, že občas zlobíme. J Mikuláš přečetl ve své knize děti, které častěji zlobí a všichni jsme museli přísahat, že se polepšíme a zlobit už nikdy nebudeme. Poté jsme zazpívali písničku a všichni jsme dostali MIKULÁŠSOU NADÍLKU – ta se nám líbila nejvíce. :-)

Zaděláváme těsto na perníčky. Těšíme se na Vánoce!

Vyrábíme vánoční ozdoby na stromeček z keramiky.

 Navštívilo nás divadélko Kůzle.

Tvořivá hra


Oslavujeme Halloween! A užíváme si to!!Navštívila nás Bílá paní, princezna i černokněžník!

Užíváme si projektový týden: Halloween.

Výukový program: Za zvířátky na statek.
Ve středu 18.10. jsme se vydali do Muzea Říčany za zvířátky na statek. Viděli jsme králíky, dozvěděli jsme se příběh o slepičce, která měla to štěstí, že se dostala z hromadného chovu do Muzea Říčan, kde má překrásné podmínky k životu. Dozvěděli jsme se, co daná zvířátka jedí, kde slepičky bydlí a kdy a kam chodí spát.

Jablíčková slavnost – Na Jablíčkové slavnosti jsme ochutnaly spousty dobrot, vytvořily jsme si krásné výrobky a pro rodiče jsme si připravily malé vystoupení. Všem děkujeme na účast a maminkám za přípravu dílniček.

Divadlo KRAB -  pohádka ,,Žabák Žak a rak Jak“

Naše hraní ve školce.

Naše první lekce bruslení se nám moc líbila a těšíme se na další!

Sportovní den

V úterý se u nás v Koťatech konal sportovní den. Sportovali jsme na zahradě MŠ. Zahráli jsme si Štafetu, Na Jelena, Kelímek plný vody, Opičí dráhu, Povodeň a Slepou bábu. Moc jsme si to všichni užili a pořádně jsme se protáhli :-).


Navštívilo nás divadlo!!

Jak krásně jíme příborem!

Svačinku si umíme připravit i bez pomoci dospělých.


Takhle si ve školce hrajeme

V předškolním období je pro nás velice důležitá činnost hra.